2016 Astra K Sedan Ne Zaman Gelecek ?

Astra K Sedan ne zaman piyasaya çıkacak ?

Bu yazımızda, bir çok kişinin beklediği Astra K’nın sedan gövde tipi hakkında bilgiler vereceğiz.  Bildiğiniz gibi sedan araçlar ülkemizde bir hayli popüler. Geçmişe baktığımızda Opel’in Doğu Avrupa ve Türkiye’ye ilgisiz kalmadığını gördük ki, Astra H’nin Sedan versiyonunun lansmanı Türkiye’de yapılmıştı.

Yukarıda gördüğünüz Astra K Sedan fotoğrafı aslında bir photoshop çalışması. Photoshop ustası X-Tomi tarafından çizilmiş. Çizimde hatchback’in ön tarafına sadık kalınmış, küçük ayarlamalar ile C sütunu olası bir Sedan kasaya göre uyarlanmış. Fotoğrafta görünen arka kısım fena olmasa da, Opel’in bu tarz bir çalışmaya gidip gitmeyeceği henüz belli değil.  Arka tarafa dinamik bir spoiler, hacthbackte olduğu gibi led stop lambaları, ve biraz daha yere yakın coupe vari bir tasarım bizce Astra K’ya daha çok yakışacaktır.

Yakın zamanda aldığımız bilgilere göre Astra K Sedan üretilene kadar Astra’nın bir önceki versiyonu Astra J Sedan ülkemizde satılmaya devam edecek. Bazı haber kaynaklarına göre Astra K’nın sedan gövde tipi hiç üretilmeyecek. Ancak Opelin 2020’ye kadar 23 yeni model çıkaracağını biliyoruz. Bu 23 yeni modelden birisinin Astra K Sedan olma ihtimali çok yüksek. VW Golf’ün sedan varyasyonu olan Jetta’da olduğu gibi, Astra Sedan’ın farklı bir isimle piyasaya sürülmesi muhtemel.Tahmini 2 sene içerisinde Astra K Sedan’ın gerçek fotoğraflarını görebiliriz.İlerleyen günlerde model hakkında gelişmeler oldukça buradan paylaşmaya devam edeceğiz.