Astra H Gizli Menü ve Hararet Göstergesi

Astra H Hararet Göstergesi nerede?  Astra H Gizli Menü’ye Nasıl Girilir?

Bildiğiniz gibi Astra H modelinde hararet göstergesi bulunmamakta. Olası bir hararet durumunda kadranda bir uyarı ışığı yanıp sizi hararet konusunda uyarıyor. Ancak, ben arada bir motor suyunun sıcaklığına bakarım; içim rahat olmaz diyorsanız, astra h aracınızda harareti ekranda dijital olarak görmeniz mümkün. Bu ve diğer bilgileri görmek için gizli menüye girmeniz gerekmekte. Bu gizli menüden akü voltajını, dijital hızınızı, motor suyu sıcaklığını, depoda kalan net yakıt miktarını vb. görebilirsiniz.

Gizli Menüye Girmek:

1.  Radyonuzu açın ve Settings tuşunu ‘DIT’  sesini duyana kadar basılı tutun.

2. DIT uyarı sesini duyduğunuzda arka planda gizli menü açılmış olacak. Bundan sonra 2 kez BC tuşuna basın. Gizli menü’nün ilk sayfası açılmış olacak. Sayfaları atlamak için BC tuşuna basın. Her bir BC tuşuna bastığınızda gizli menü sayfaları arasında geçiş yaparsınız.

3. GID ekran kullanan araçlarda COOLANT yazan yer,  BID ekran kullanan araçlarda T: yazan yer motor suyu sıcaklığını yani harareti gösterir. Aşağıdaki fotoğrafları inceleyiniz.

4. Gizli menüdeki bilgilere müdahele edip değiştiremezsiniz. Sadece bilgi amaçlıdır.

5. Radyo ekranına dönmek için BC tuşunu kullanın. Gizli menü arka planda çalışmaya devam eder. Bazen gizli menüden radyoya atladığınızda radyo kanalı yerine anlamsız sayı ve harflerin çıktığını görürsünüz. Bunlar radyonun frekans kodlarıdır. Endişelenmenize gerek yok. Gizli Menünün tam anlamıyla kapanması için aracı stop edip kapıları kilitlemeniz gerekir. Merak etmeyin menü kendini kapatacak radyo eski haline dönecektir.

GID ekranda Harareti göreceğiniz yer: Coolant

 

BID ekranda Gizli Menü: Hararet T: ile gösterilir. Yukardaki fotoğrafta görülen 74 derece.

 

En kısa sürede youtube videolu anlatımı ve ekranlı teyp kullanan arkadaşların bu menüye nasıl ulaşacağını anlatacağız. Ayrıca gizli menünün diğer sayfalarındaki bilgiler açıklamalarıyla birlikte burada olacak. Takipte kalın…