2017 Insignia Grand Sport’un İlk Gerçek Fotoğrafı Yayınlandı

2017 yılının Mart ayında çıkması beklenen yeni Opel Insignia için detaylar belirginleşiyor. Opel’in amiral gemisi olarak nitelendirebileceğimiz  model, ‘Insignia Grand Sport’  ismiyle  piyasaya sürülecek. Yeni isminden ve spy fotoğraflarından anlaşılacağı gibi, yeni  Insignia, spor coupe tarzı tasarımı ile D segmentinde kendine yer edinecek.

Geçen haftalarda ortaya çıkan kamuflajlı Insignia, o haliyle bazı otomobil muhabirleri tarafından test edilmişti. Bununla yetinmeyen Opel, Insignia Grand Sport hakkında ufak detaylar vermeye devam ediyor. Yukarıdaki fotoda, Insignia Grand Sport’ta kullanılacak olan 2. Nesil Intelilux LED Matrix farlar görünüyor. Bu yeni nesil farlar 32 adet LED’den  oluşuyor. ( Öyle ki Astra K modelinde kullanılan Intelilux LED farlar 16 adet LED’den oluşuyordu ) Yeni Insignia’da kullanılacak olan bu farların menzili 400 metreye kadar çıkıyor. Her koşulda trafiğe göre adapte olabiliyor. Ayrıca tek farda,  3 adet LED mercek görev yapıyor.

Bu bilgilerin dışında otomobilin ön kısmını hafifte olsa gösteren bir fotoğraf yayınlandı. Buradan Insignia Grand Sport’un ön yüzü hakkında canlandırma yapabiliyoruz. Insıgnia Grand Sport için yayınlanan  ilk gerçek fotoğraf aşağıda !

Diğer göze çarpan bilgiler ise Insignia Grand Sport’un eski modele göre 150 kg daha hafifleyecek olması. Hafiflemeye rağmen yeni modelde boyutlar büyüyecek ve yeni nesil motorlarda kullanılacak. Bunlardan en çok göze çarpan ikisi 1.6 Bi-Turbo CDTI ve yeni 1.5 Turbo Benzinli motor.  Detaylar ve yeni fotoğraflar geldikçe yazımızı güncellemeye devam edeceğiz. Takipte kalın !

 

insignia-grand-sport